Neraz svojím správaním pobúril generalitu klubov a vlastných fanúšikov. Asi najčiernejší okamih v jeho kariére je vytrucovaný prestup z Dortmundu do Barcelony pred dvoma rokmi, keď vtedy poriadne rozhneval fanúšikov aj vedenie klubu. Teraz však latku posunul vyššie.

22-ročný Francúz púta svojím správaním zbytočnú pozornosť. Namiesto toho, aby futbalovo rástol pri najlepších futbalistoch sveta, robí problémy sebe, aj vedeniu klubu. V piatkovom zápase proti Athletic Clubu Bilbao ho po záverečnom hvizde zachytili televízne kamery, ako s bolesťami opúšťa trávnik San Mames. Bolo zreteľné, že to nebude niečo ľahšie a Dembélé potrebuje lekárske testy. Tie so zdravotníckym štábom dohodli na sobotu, no Ousmane mal zjavne iné plány. Večer prespal na letisku v Bilbau, aby ráno mohol odletieť do Senegalu.

Čakal na neho celý zdravotnícky personál. Snažili sa ho kontaktovať, no bolo to úplne zbytočné. Dembélé zmizol bez stopy a nikomu nedal nič vedieť. Objavil sa až v pondelok ráno, kde mu nahnevaní lekári diagnostikovali poškodenie hamstringu. Problémový Francúz je zdá sa nepoučiteľný. Teraz to však už má poriadne nahnuté, keďže po tomto výstrelku si pohneval vedenie klubu, trénerský a zdravotnícky štáb, a zároveň aj vlastných spoluhráčov. Možno je na čase prelomiť ľady v ságe Neymar a zahrnúť Dembélého do tejto výmeny. Vedenie Kataláncov má nad čím premýšľať.

ousmane dembele zranenie

Zdroj: Marca.com, AS.com | Foto: Twitter