40-ročný brankársky veterán Gianluigi Buffon je hrajúcou legendou a zároveň kapitánom turínskeho Juventusu. Jeho dres oblieka už od roku 2001. Všetko ale nasvedčuje tomu, že nás čaká ďalšia veľká rozlúčka.

Známy portál Footbal-italia.net zverejnil informáciu o tom, že zrejme najlepší brankár tohto storočia učinil závažný krok, a síce zvolal na štvrtok 17. mája o 11:30 tlačovú konferenciu. Na nej pravdepodobne ohlási definitívny koniec aktívnej činnosti, ktorý avizoval už pred prebiehajúcou sezónou. Indíciou má byť aj Chielliniho vyjadrenie, podľa ktorého bude Juventusu značne chýbať kapitán.

Najdrahší brankár v histórii futbalu získal počas kariéry nespočetné množstvo individuálnych ocenení, s turínskym celkom slávil 11 domácich titulov (2 boli vinou korupčného škandálu odobraté), 4-krát vyhral taliansky pohár, 5-krát superpohár, predtým s Parmou ovládol Pohár UEFA a s reprezentáciou vyhral v roku 2006 MS. V Juventuse ostal aj po preradení do Serie B, ktorú následne tím ovládol. Jedinou trhlinou v jeho zbierke je tak trofej z Ligy majstrov, kde zažil tri neúspešné finálové zápasy (s AC Milánou, FC Barcelona a Realom Madrid).

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.