FC Barcelona prežíva v ostatných pätnástich rokoch zrejme najúspešnejšie obdobie svojej histórie. V ňom spojili s klubom značnú časť svojej kariéry mnohí fantastickí futbalisti. Časy sa však menia a začína sa hovoriť o ďalšej významnej strate.

V roku 2008 zasadol na lavičku Barcelony Pep Guardiola a okamžite do prvého tímu zaradil vtedy 20-ročného Sergia Busquetsa, ktorý postupom času vytvoril spoločne s Iniestom a Xavim zrejme najlepšiu stredovú formáciu sveta. Podľa informácií španielskeho denníka Mundo Deportivo sa ale môže stať, že v budúcej sezóne už nikto z nich dres katalánskeho giganta neoblečie.

Xavi opustil Barcelonu (vrátane pôsobenia v akadémii) po dlhých 24 sezónach v roku 2015 a zamieril do katarského tímu Al Sadd. Zvyšné duo odchovancov zo stredovej formácie však dres čerstvého šampióna La Ligy obliekalo aj naďalej. Andrés Iniesta ale po sezóne 2017/18 na Camp Nou definitívne končí a spomínaný španielsky denník priniesol informácie o tom, že čoskoro 30-ročný Busquets taktiež pomýšľa nad odchodom.

Reálnym sa vraj javí prestup do Manchestru City, ktorý vedie Pep Guardiola, teda ten muž, ktorý doňho vložil pred desaťročím dôveru. Situáciu okolo dlhoročnej opory tak Barcelony, ako aj španielskej reprezentácie, za ktorú nastúpil do 102 stretnutí, monitoruje vraj aj PSG. Začína sa pomaly nová éra slávneho celku z metropoly Katalánska, ktorej poslednými pamätníkmi na najväčšie úspechy budú už len tridsiatnici Lionel Messi a Gerard Piqué? Ak by sa tieto správy skutočne potvrdili a klub by pre zmenu okrem už vopred dohodnutého Arthura Mela dojednal aj príchod Griezmanna, základná zostava Barcelony by mohla vyzerať aj takto.

Základná zostava FC Barcelona v sezóne 2018/19?

Zdroj: Mundodeportivo.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.