Bola to ale nekonečná sága, pamätáte sa? V januári 2018 však predsa len FC Barcelona získala z Liverpoolu jeho v tej dobe najjagavejší klenot – Coutinha. Brazílčan mal byť kľúčovou postavou a zároveň mužom, ktorý nechá zabudnúť na Andrésa Iniestu. Osud to ale zariadil inak.

Coutinho strávil v FC Barcelone jeden a pol sezóny, pričom nastúpil do 76 stretnutí. Historicky najdrahšia posila je síce dodnes kmeňovým hráčom Kataláncov, no od začiatku sezóny hosťuje v Bayerne Mníchov, ktorý má na kreatívneho stredopoliara aj opciu na 120 miliónov eur.

Najnovšie správy však hovoria, že vedenie Barcelony sa rozhodlo zľaviť zo svojej požiadavky a Coutinha je ochotná predať za 80 miliónov eur. Či však túto sumu vedenie nemeckého giganta bude ochotné vyplatiť, ostáva otázkou. Rôzne špekulácie však o 27-ročnom Brazílčanovi hovoria aj v súvislosti s návratom na Anfield Road, poprípade nie je vylúčená ani možnosť, že do hry vstúpi nejaký iný bohatý klub. Najmä PSG býva v ostatných rokoch špekulatívne “zapletené” do záujmu o akéhokoľvek zvučného hráča, ktorý je v tú chvíľu k dispozícii.

Zdroj: Twitter, Mundodeportivo.com | Foto: Twitter