V minulej sezóne sme si museli zvykať na nový časový formát zápasov Ligy Majstrov UEFA. Z tradičného času 20:45 dlhodobo zaužívaného pre túto súťaž, sa výkopy zápasov posunuli na 21:00, ba dokonca niektoré zápasy mali výkop o 18:55.

Tentokrát sa budú musieť prispôsobovať fanúšikovia Arsenalu, ktorí by síce radi videli svoj tím hrať v najprestížnejšej klubovej súťaži Európy, no v tejto sezóne sa budú musieť uspokojiť len s Európskou Ligou UEFA. Tam sa postupne stretnú s nemeckým Eintrachtom Frankfurt, belgickým Standardom Liège a potugalskou Vitóriou Guimarães. A práve proti súperom z Portugalska sa zverenci Unaia Emeryho stretnú 6. novembra na pôde Vitórie vo veľmi netypickom čase.

Nielenže sa nebude hrať o 18:55 alebo 21:00, ale stretnutie sa nebude konať dokonca ani v deň príznačný pre túto súťaž. “The Gunners” odohrajú toto 4. kolo zápasov základnej skupiny v stredu o 16:50. Možno zlá, možno dobrá správa. Arsenal je však na tento čas zvyknutý z Premier League, kde sa stretnutia v nedeľňajšom programe zvyknú konať o 17:00, respektíve 17:30. Uvidíme či tento neobvyklý čas prospeje viac jednému, alebo druhému tímu.

vitoria arsenal cas

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter