Momentálne ťažko určiť najlepšieho brankára sveta. O tento post sa uchádza hneď niekoľko skvelých gólmanov, ktorí sú svojim klubom medzi tromi žrďami oporami.

Medzi svetovú špičku určite patrí aj David de Gea, ktorý však so svojím Manchestrom United nezažíva práve najlepšie obdobie. 28-ročný Španiel chytá v anglickom klube už od roku 2011, kedy do United prestúpil z Atlética Madrid. Po niekoľkých rokoch však podľa viacerých médií David de Gea tím “Červených diablov” opustí.

Britské periodikum Daily Mail totiž tvrdí, že španielska reprezentačná jednotka je pripravená posilniť po skončení sezóny Paríž Saint-Germain. A na smolu United má brankár prestúpiť do PSG úplne zadarmo, keďže v lete sa mu končí s Manchestrom kontrakt a na jeho predĺženie to stále nevyzerá.

V Paríži by si mal podľa Daily Mail prísť na 300 tisíc libier týždenne, čo by z neho urobilo najlepšie zarábajúceho gólmana sveta. Veľkú pravdepodobnosť odchodu Davida de Geu si majú uvedomovať aj v Manchestri United a vedenie “Červených diablov” si už malo vyhliadnuť náhradu. Tou by mohol byť Jordan Pickford, ktorý momentálne háji farby Evertonu a tiež je anglickou reprezentačnou jednotkou.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter