David Beckham počas svojej kariéry pôsobil vo viacerých kluboch, ale navždy zostane v pamäti fanúšikov ako ikona a legenda najmä v anglickom Manchestri United. Pripomeňte si jeho posledný gól v drese “Červených diablov”, po ktorom nasledoval Beckhamov prestup do španielskeho Realu Madrid.

David Beckham bol od roku 1991 hráčom Manchestru United a počas 90-tych rokov minulého storočia sa zaradil medzi najväčšie osobnosti tohto klubu. Všetko pekné sa raz musí skončiť a tak prišiel aj jeho koniec v kabíne “Červených diablov”. Svoj posledný zápas za Manchester United odohral David na konci sezóny 2002/2003. United si vtedy zmerali sily s tímom Evertonu a vyhrali 2:1. O jeden z gólov sa postaralo aj legendárne číslo 7 a nebolo to inak, ako z priameho kopu.

Na polovici Evertonu bol faulovaný Ole Gunnar Solskjaer a bol odpískaný priamy kop pre Manchester United. Toho sa nemohol ujať nik iný, ako David. Ten to trafil skutočne excelentne. Dovolíme si povedať, že brankár nemal žiadny nárok. Pre slávneho Angličana to bol jedenásty presný zásah v spomínanom ročníku a posledný rozlúčkový v drese United. Hoci sa niekoľkokrát potom ešte špekulovalo, že sa do Manchestru vráti, nikdy sa tak nestalo.

Po odchode z United bol štyri roky hráčom Realu Madrid a ďalších päť sezón hájil farby Los Angeles Galaxy v americkej MLS. Počas pôsobenia za veľkou mlákou si dvakrát odskočil na hosťovanie do talianskeho AC Miláno. Svoju profesionálnu kariéru uzavrel krátkym pôsobením vo francúzskom veľkoklube PSG. Pri všetkej úcte k jeho ďalším zamestnávateľom, Beckham pre mnohých fanúšikov bol a zrejme aj vždy bude ikonou Manchestru United. Jeho rozlúčka v drese “Červených diablov” bola skutočne impozantná. Nielenže vsietil spomínaný krásny gól, ale svojmu tímu taktiež dopomohol k výhre ligového titulu.

Posledný gól Davida Beckhama za Manchester United

Zdroj: YouTube.com | Foto: Twitter