Jeden z najlepších záložníkov anglickej ligy Christian Eriksen patrí prakticky už od svojho príchodu medzi opory Tottenhamu. Väčšina fanúšikov ho má zafixovaného ako tvorcu hry a exekútora štandardných situácií, no len málokto by si trúfol tipnúť, koľko stihol v kariére nastrieľať gólov.

Stále len 25-ročný Dán strelil na Wembley v zápase 16. kola do siete Stoke City gól na 5:0 a zaznamenal jubilejný 100. presný zásah na profesionálnej úrovni. V Tottenhame, za ktorý odohral proti Stoke jubilejný 200. zápas, ich strelil 47, za Ajax sa presadil 32 krát a za dánsku reprezentáciu sa tešil z gólu v 21 prípadoch.

Vďaka tomu sa derie už do TOP 10 najlepších strelcov histórie národného výberu, ktorý sa aj s levým prispením Eriksena prebojoval na MS do Ruska. Pre porovnanie, taký Frank Lampard mal v jeho veku na konte sotva polovicu presných zásahov a Steven Gerrard ešte menej!

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.