Už 34-ročný Dani Alves sa dohodol na ukončení spolupráce s Juventusom a všetci očakávali jeho presun do Premier League, kde mal hrávať za Manchester City, ktorý trénuje jeho bývalý barcelonský kouč Pep Guardiola. Karta sa však otočila.

Skúseného a stále vynikajúceho pravého obrancu totiž oficiálne získal Paríž Saint-Germain, ktorý sa bude chcieť v budúcej sezóne nielen vrátiť na francúzsky trón, ale konečne aj poriadne preraziť v Lige majstrov.

Za rozhodnutím Daniho Alvesa majú byť peniaze. Zatiaľ, čo v anglickom veľkoklube si mal prísť týždenne na niečo viac ako 100 tisíc eur, v PSG má byť táto suma viac ako dvojnásobná! Dani Alves sa tak stane jedným z najlepšie zarábajúcich hráčov sveta, keďže jeho ročný plat sa má vyšplhať až na 14 miliónov eur (270 tisíc eur za týždeň). Brazílsky krajný obranca podpísal s PSG zmluvu na dva roky.

Dani Alves bude v Paríži obliekať dres s číslom 32

Dani Alves v minulosti pôsobil aj v spomínanej Barcelone, no taktiež v Seville či v brazílskom EC Bahia. Najväčšie úspechy slávil s Barcelonou, no ani uplynulá sezóna v Juventuse nebola rozhodne zlá, veď v Taliansku získal double.

Zdroj: givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.