Česká Extraliga má, musíme uznať, vyššiu úroveň ako tá slovenská. A to aj vďaka tomu, že ju hrajú mnohé zvučné mená. V sezóne 2021/22 by sa do nej mal podľa vlastných slov navyše vrátiť niekdajší reprezentačný kapitán a muž, ktorý odohral v NHL cez 1000 duelov.

38-ročný center Tomáš Plekanec totižto v rozhovore pre ČT Sport otvorene povedal, že mu nič nebráni v tom, aby po postupe Kladna do Extraligy aj naďalej obliekal jeho dres. To určite potešilo mnohých fanúšikov českého hokeja, veď sa jedná o 16. najproduktívnejšieho Čecha v histórii NHL.

V Chance lige získal v sezóne 2020/21 vrátane play-off v 49 dueloch celkovo 51 bodov, čo síce možno nie je až tak veľa, ako by niektorí očakávali, no každopádne aj sám Jágr priznal, že Tomáš je veľmi dôležitou postavou aj mimo ľadu. „Zdravotne sa cítim dobre, hokej ma baví a je to vyložene na tom, či bude motivácia. Ak sa však behom leta nič nepokazí, chcem tu hrať aj naďalej. Dohoda s Jágrom by mala byť len formalitou,“ uviedol bývalý kapitán Česka zo ZOH 2014 či niekoľkých svetových šampionátov, ktorého citovala stránka Sport.ceskatelevize.cz. Prioritou Kladna má byť udržanie sa v súťaži, veď v sezóne 2019/20 sa Kladno po jedinej sezóne so súťažou lúčilo.

Zdroj: Sport.ceskatelevize.cz | Foto: Twitter