Už 35-ročný uruguajský stopér Diego Godín si urobil dobré meno predovšetkým pod Simeonem v Atléticu Madrid, kde patril k pilierom defenzívy dlhých deväť sezón. V ostatných dvoch rokoch ale dvakrát menil pôsobisko, a nie je vylúčené, že tak urobí o pár dní zase.

Sezónu 2019/20 strávil v Interi Miláno, tú predošlú síce opäť v Serie A, avšak v priemernom Cagliari. To aj vďaka uruguajskému stopérovi napokon zachránilo ligu. Naskočil do 28 stretnutí (vždy odohral aspoň 84 minút) a v dueloch keď nenastúpil, tak len preto, že bol zranený.

Najnovšie sa hovorí o tom, že šestnásty celok Serie A by mohol vymeniť za istanbulský Besiktas. Ten v sezóne 2020/21 ovládol tureckú Super Lig a má istú miestenku v skupinovej fáze Ligy Majstrov UEFA. Blízko je aj k nasadeniu v treťom koši.

Jeho cena je vzhľadom k veku takmer nepodstatná (podľa Transfermarkt sú to 2 mil. €). Píše sa avšak, že by musel mierne poľaviť z 3-miliónového ročného platu. No nie je vylúčené, ba je veľmi pravdepodobné, že hrať milionársku súťaž môže byť preňho veľmi veľké lákadlo a “nejaké drobné” obetuje.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter