Real Madrid behom leta opustilo až 16 hráčov, pričom o reakcii vedenia sme vás pred pár dňami informovali. Aj napriek tomu stále klub disponuje pomerne širokým kádrom. Otázkou avšak ostáva, či je aj dostatočne kvalitný.

Po vynútenej koronapauze sa Real skvele rozbehol a vyhral deväť ligových duelov v rade. Od júna vlastne z pätnástich duelov prehral jediný, a to teraz behom víkendu doma s Cádizom. Napriek tomu ale medzi fanúšikmi vôbec nevládne spokojnosť, pretože jedna vec sú víťazstvá (tých zaznamenal klub od júna dvanásť), a druhá vec predvedená hra. Drvivá väčšina kritizuje hráčov i trénera za nezáživný futbal s minimom vytvorených príležitostí.

Za päť kôl novej sezóny strelil gigant len šesť gólov, z toho bol jeden klasifikovaný ako vlastný. To veru nie je optimálna vizitka azda najväčšieho klubu sveta, ktorý zároveň patrí medzi najobľúbenejšie. Nielen fanúšikovia, ale aj viacerí novinári či analytici sa zhodujú na tom, že niekoľko hráčov aktuálneho kádra už nemá kvality vyhovujúce pre zotrvanie v Reale Madrid.

Pritom sú to všetko hráči, ktorí na vlastnej koži zažili triumfy v Lige Majstrov v rokoch 2014, 2016, 2017 i 2018. Teda s výnimkou odchovanca Lucasa Vázqueza, ktorý v čase prvého spomedzi týchto triumfov bol ešte členov B-tímu. Ďalšou trojicou “nechcených” by mali byť Isco, Nacho a Marcelo. Otázkou ostáva, či podobný názor zastáva aj Zinedine Zidane, resp. či má za nich adekvátne náhrady. Navyše, klub musí kalkulovať aj s vekom ďalších stálic, akými sú kapitán Ramos, no aj Modrić či Benzema, poprípade s katastrofálnou vizitkou Edena Hazarda.

isco

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter