Čínske futbalové kluby sa môžu v poslednej dobe pýšiť silnou ekonomickou stránkou, ktorá na ďaleký východ prilákala už nie jednu megahviezdu. Svoje ďalšie futbalové kroky sem nasmerovali takí hráči ako Carlos Tévez, Oscar, Ramires, Hulk či mnoho ďalších. Jedným z takýchto hráčov je aj bývalý stredopoliar Šachtaru Doneck, ktorý momentálne oblieka farby Jiangsu Suning. 

Reč je o šikovnom Brazílčanovi Alexovi Teixeirovi, ktorý ešte pred rokom patril medzi najväčšie hviezdy ukrajinského veľkoklubu. O jeho služby sa zaujímalo niekoľko popredných európskych klubov, no 27-ročného stredopoliara zlákali peniaze. Po necelých dvoch rokoch je ale Teixeira pripravený opäť okúsiť futbal na tých najvyšších miestach. Jeho aktuálny zamestnávateľ, ktorému šéfuje bývalý tréner anglickej reprezentácie Fabio Capello, je vraj ochotný ho za správnu sumu v zime pustiť.

Alex Teixeira

Najväčšiu šancu na jeho zisk má údajne dvojica Liverpool a Inter Miláno. Anglický klub údajne predložil ponuku za tohto hráča ešte pred jeho odchodom do Číny, no neúspešne. Podľa anglických médií by sa však Kloppovci mohli pokúsiť o jeho zisk znova. Väčšiu šancu na jeho zisk má ale Inter, ktorý hľadá hráča presne s jeho charakteristickými vlastnosťami. Okrem toho vlastní taliansky veľkoklub firma Suning Group, ktorá je taktiež vlastníkom aj čínskeho Jiangsu Suning.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.