Čoskoro 21-ročný záložník Renato Sanches sa stal objavom EURO 2016, kde výraznou mierou dopomohol Portugalsku k trošku senzačnému titulu. Okamžite ho z lisabonskej Benficy kúpil Bayern Mníchov. Jeho progres sa však následne zastavil a úroveň jeho hry akoby klesla.

V sezóne 2016/17 nastúpil v drese nemeckého giganta do 25 stretnutí, pričom väčšinou naskakoval na pár minút z lavičky náhradníkov. Aktuálny ročník strávil na nie príliš šťastnom hosťovaní vo Swansea, ktorá vypadla z Premier League. Sám Sanches pritom odohral len 703 minút a po novom roku sme ho aj vinou zranení na ihrisku prakticky nevideli. Posledný duel odohral 2. januára, keď jeho tím podľahol 0:2 Tottenhamu.

Tieto nepríjemnosti si vybrali na niekdajšom supertalente ďalšiu daň. 13-násobný portugalský reprezentant nebol trénerom Fernandom Santosom vybratý ani do predbežnej 35-člennej nominácie do Ruska, kde sa Portugalci prebojovali ako víťaz svojej kvalifikačnej skupiny. Podobne dopadol napríklad aj kmeňový hráč Realu Madrid hosťujúci v Sportingu – Fábio Coentrão.

Predbežná 35-členná nominácia Portugalska na MS 2018

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.