FC Barcelona nie je aktuálne na tom vôbec dobre, no mnohí veria, že pod Xavim sa všetko zlepší. Niekdajšia hráčska ikona Blaugranas svoje trénerské kvality potvrdzovala v Al-Sadd, vrátiť Barcu na najvyššie priečky bude ale poriadne tvrdým orieškom. Avšak, sme stále len v prvej tretine sezóny a všetko sa aj vďaka šokujúcemu kroku môže zmeniť k lepšiemu.

FC Barcelona ohlásila v piatok návrat už 38-ročného Daniho Alvesa, ktorý ako voľný hráč podpísal kontrakt do konca ročníka. Čo ak by to ale nebol posledný zvučný návrat na Camp Nou? Po menovaní Xaviho na lavičku by to nemusela byť až taká utópia, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

„Neviem, čo sa stane v budúcnosti. Rád by som sa ale raz vrátil do Barcelony, do môjho domova, hoci neviem v akej funkcii. Vidieť klub ako sa trápi a ako čelí problémom na ihrisku i mimo neho ma na diaľku bolí,“ mal sa vyjadriť Andrés Iniesta na adresu súčasnej FC Barcelony. V túto chvíľu je to len špekulácia, no čo ak sa Iniesta po príchode Xaviho rozhodne vrátiť do Barcelony ešte ako hráč?

V Japonsku odohral v aktuálnej ligovej sezóne 21 z 35 duelov, pričom strelil päť gólov a pridal tri asistencie. Vissel Kobe je aj vďaka nemu na 3. pozícii a veľmi blízko kvalifikovaniu sa do nového ročníka ázijskej Ligy Majstrov. Kontrakt má platný až do roku 2024, a hoci jeho výkonnosť už nie je taká ako v minulosti, určite by boli jeho skúsenosti v niektorých okamihoch kľúčové a pre Barcu prospešné. Myslíte, že by mohlo k tomuto kroku napríklad v januári dôjsť?


Zdroj: Football-espaňa.net | Foto: Twitter/FC Barcelona