Zimné prestupové obdobie nebýva zvyčajne príliš turbulentné, no to rozhodne neplatí pre FK Pohronie, ktorého jasným cieľom pred jarnou časťou bude záchrana. Posledný tím Fortuna ligy získal na jeseň len desať bodov, vyhral len dvakrát (v oboch prípadoch proti Michalovciam) a na jar má čo napravovať.

A v kabíne skromného klubu zo stredného Slovenska je prievan. Najnovšia posila má poradové číslo osem, naopak, klub opustilo už dvanásť hráčov. Aktuálne je tak počet hráčskych zmien v Pohroní už na okrúhlej dvadsiatke.

Najnovšou posilou je žilinský odchovanec Patrik Le Giang, niekdajší brankár slovenskej reprezentácie U21. Medzičasom už 29-ročný rodák z Lučenca naposledy pôsobil v Bohemians 1905, kde bol v minulej sezóne suverénnou jednotkou a medzi českou elitou vychytal 10-krát čisté konto. V aktuálnej sezóne nastúpil osemkrát. V minulosti pôsobil aj v Michalovciach, Prostějove či Karvinej. Po tom, ako v Pohroní už nebude pokračovať skúsený Libor Hrdlička, bude Patrik zrejme novou jednotkou medzi 3 žrďami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PATRIK LÊ GIANG (@iampatriklegiang)

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/iampatriklegiang