Keď sa v roku 2013 prepadol tradičný anglický celok Wolverhampton Wanderers FC do 3. anglickej ligy, hoci ešte v sezóne 2011/12 hral Premier League, len málokto by veril, že o pár rokov budú na tom “vlci” tak dobre. Rôzne personálne zmeny aj na vysokých postoch a nemalý balík vrazený do klubu však priniesli svoje ovocie.

Už v predošlej sezóne hrali Wolves Európsku ligu, kde sa prebojovali až do jarnej časti a ich sympatické výkony si všimli mnohí, čím narástol aj počet fanúšikov klubu. Ten síce tentokrát v pohárovej Európe nefiguruje, no všetko by veľmi rado vedenie Wolves zmenilo a aj preto nielenže získalo v lete niekoľko zaujímavých posíl na čele s Fábiom SIlvom za 40 miliónov eur, ale urobilo aj ďalší dôležitý krok.

Wolves oficiálne potvrdili, že do júna 2023 predĺžili zmluvu s charizmatickým manažérom Nunom Espíritom Santom. 46-ročný portugalský lodivod stál už pri postupe Wolverhamptonu medzi elitu a následne svoj tím doviedol k dvom siedmym miestam v Premier League. Samotný Santo sa podpísal najmä pod stratégiu privádzania svojich krajanov do tímu, veď na súpiske A-tímu je už rovných desať Portugalčanov.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter