Borussia Dortmund to s útokom na titul v nasledujúcej sezóne myslí skutočne vážne. Aspoň podľa predčasnej aktivity na prestupovom trhu. Veď BVB už do svojich radov priviedla Niklasa Süleho práve z Bayernu, nedávno sa potvrdil prestup Nica Schlotterbecka a teraz je na rade ďalší prestup.

Erling Haaland je na odchode z Dortmundu a tak sa vedenie vestfálskeho klubu musí porozhliadnuť po posilách do útoku. Teraz sa už na 100% zrodila dohoda a Borussia podpíše už tretiu veľkú posilu na budúcu sezónu. Veľký útočný talent Karim Adeyemi prestúpi z rakúskeho Salzburgu práve do BVB, ktorá za neho zaplatí základný balík vo výške 35 miliónov eur, čo z Nemca robí najdrahší podpis Borussie v jej histórií. V médiách sa hovorí aj o možných bonusoch vo výške 5 miliónov eur.

20-ročný útočník dostane v Dortmunde 5 ročnú zmluvu s platom 5 miliónov eur. Rodák z Mníchova pôsobil svojho času aj v Bayerne, no tam sa nepresadil a tak odišiel rozvíjať svoj talent do Rakúska. A hoci sa aj mníchovský klub nedávno zaujímal o jeho služby, Adeyemi uprednostnil jeho rivala z Dortmundu a dal Bayernu košom takisto ako obranca Schlotterbeck. Plánovanie tímu Borussie Dortmund pre ďalšiu sezónu vyzerá naozaj sľubne a ak sa im ešte podarí nahradiť Haalanda gólovým ostrostrelcom a podpísať novú „šestku“ do stredu poľa, súboj o titul v budúcej sezóne bude v Nemecku mimoriadne zaujímavý.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram/_rl9, Instagram/bvb09