Čo povie rozhodca, to platí. Tak to vo futbale vždy bolo a inak tomu nie je ani dnes, hoci chybných verdiktov vidíme v každom zápase hneď niekoĺko. Niektoré sú pre vývoj zápasu nepodstatné, iné môžu ovplyvniť či dokonca rozhodnúť boj o titul. Ani zápas 15. kola La Ligy medzi Villarrealom a Barcelonou sa nezaobišiel bez kuriózneho momentu.

Ako dobre vieme, Katalánci si nielen udržali neporaziteľnosť, no vďaka gólom Suáreza a Messiho z druhého polčasu vyhrali 0:2. Na čele tabuľky tak majú 5-bodový náskok na Valenciu, Atlético stráca bodov šesť a Real Madrid až osem.

Hviezdny Lionel Messi predviedol svoju genialitu v 82. minúte, keď sa so súperovou defenzívou i brankárom Sergiom Aseniom doslova pohral a upravil skóre stretnutia na konečných 0:2. Všetko však teoreticky mohlo byť inak, keby si Ricardo de Burgos Bengoetxea alebo jeho asistenti všimli toho, že počas celej akcie i v okamihu samotného gólu boli na ihrisku dve lopty. Pravda, tá druhá bola ďaleko od brány a v miestach, kde nebol žiadny hráč, no pravidlá sú pravidlá.

Lionel Messi má tak na konte v aktuálnom ročníka La Ligy už 14 gólov, jeho najbližší prenasledovateľ Simone Zaza hrajúci za Valenciu ich má o štyri menej.

Gól Messiho na 0:2