Rok 2017 priniesol posledný profesionálny zápas legendárneho Ukrajinca Vladimira Klička. V apríli bol nad jeho sily Brit Anthony Joshua a napriek viacerým špekuláciam sa už odvety fanúšikovia boxu nedočkajú. Najbližšie mesiace môžu priniesť koniec ďalšej legendy, opäť boxera z ťažkej váhy.

37-ročný Brit David Haye vstúpil do profesionálneho ringu v roku 2002 výhrou nad Tonym Boothom. Prvú prehru zaznamenal vo svojom jedenástom vystúpení, keď ho technickým K.O. zdolal Carl Thompson. Ten bol až do minulého roka s výnimkou Vladimira Klička jediným premožiteľom skvelého boxera tmavej pleti.

Ten sa momenálne pripravuje na odvetu proti Tonymu Bellewovi, ktorá má byť na programe 5. marca v O2 aréne v Londýne, kde presne rok a deň pred spomínaným dátumom naposledy boxoval proti rovnakému súperovi. „Momentálne sa vraciam do formy po operácii bicepsu, ktorú som absolvoval pred šiestimi týždňami a momenálne som pripravený tak na 40 percent. Všetko ide podľa plánov a v najbližšom období budem tvrdo makať. Som šťastný a pracujem, cítim sa dobre, veď rok 2018 bude vzrušujúci a eventuálne aj môj posledný v ringu,“ povedal britský boxer, ktorý si v kariére pripísal napríklad aj skalp Derecka Chisoru, Johna Ruiza či dokonca ruského obra Nikolaja Valujeva.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.