Real Madrid by dlho váhať nemal. Predĺženie zmluvy so Sergiom Ramosom je stále veľmi neisté a má už trvať dlho. Kameň úrazu je stále ten istý: dĺžka ponúkanej zmluvy a plat. Čím dlhšie Real vyčkáva, tým viac špekulácií o Ramosovom letnom odchode bude pribúdať.

Vzhľadom na jeho vysoký požadovaný plat je v hre len niekoľko bohatších veľkoklubov. Najhorúcejším kandidátom by mal byť Paríž St. Germain, no odpisovať nemožno ani iné kluby. Madridská televízna relácia El Chiringuito teraz vyrukovala s tvrdením, že o Sergia Ramosa má javiť záujem Liverpool. Tomu by sa kvalitný stopér ku Virgilovi van Dijkovi hodil viac než dosť, keďže Joe Gomez nedokáže podávať konzistentné výkony a Joël Matip je počas sezóny viacej zranený ako zdravý.

Lenže bol by ochotný ponúknuť Liverpool Ramosovi 12-miliónový ročný plat? Vzhľadom na miernu konzervatívnosť vedenia klubu po finančnej stránke by to to až takú logiku nedávalo. Treba preto brať tieto špekulácie s dávkou opatrnosti, no na druhej strane, naisto vylučovať nikdy nič netreba. Zasnívať si však môžeme a predstava stopérskeho dua Van Dijk – Ramos je úchvatná. Podľa širokej verejnosti ide totiž o súčasne dvoch najlepších obrancov sveta.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter