Anglická Premier League je mnohými fanúšikmi označovaná ako najlepšia futbalová liga sveta. Aj preto je pre slovenských hráčov tak náročné sa do nej prepracovať.

Azda najvýraznejšiu stopu v Anglicku zanechal Martin Škrtel, ktorý patril dlhé roky k oporám zadných radov Liverpoolu FC. V súčasnosti v tejto prestížnej lige pôsobí jediný slovenský hráč, a to Martin Dúbravka, ktorý je brankárskou jednotkou Newcastlu United. Od januára by sme však mohli mať v Premier League o jedného Slováka viac a zhodou okolností je to tiež brankár.

Nie je ním nikto iný než Marek Rodák, ktorý momentálne do konca sezóny hosťuje v Rotherhame United pôsobiacom v druhej najvyššej anglickej lige. 21-ročný takmer dvojmetrový gólman je ale kmeňovým hráčom Fulhamu a do tohto londýnskeho klubu by sa počas zimného prestupového obdobia mohol opäť sťahovať.

Marek Rodák
Marek Rodák

Fulham v Premier League totiž prišiel zachraňovať uznávaný Claudio Ranieri a v januári sa v klube očakávajú poriadne rošády. To najmä z toho dôvodu, že mužstvo okupuje dno tabuľky a v nelichotivej štatistike inkasovaných gólov mu jasne patrí prvá priečka. Do zápasov doposiaľ naskočila trojica brankárov Sergio Rico, Marcus Bettinelli a Fabricio. Ani jeden sa však nemôže pýšiť kvalitnými štatistikami. Aj preto by Ranieri mohol v januári siahnuť po Rodákovi.

Viac o možnom návrate Mareka Rodáka na štadión Craven Cottage porozprával pre periodikum Rotherham Advertiser súčasný tréner Rotherhamu Paul Warne: “Musíme sa o tom s nimi (pozn. s Fulhamom) porozprávať. Claudio možno bude chcieť ďalšieho brankára alebo možno bude spokojnejší s brankármi, ktorých už má.”

“Aj keby som hovoril s Fulhamom a oni by povedali, že nám dali Mareka do konca sezóny, situácia sa stále môže zmeniť. Vo futbale sa veci môžu zmeniť rýchlo. Marek je ich hráč. Zajtra môžu zdvihnúť telefón a povedať ‘Chceme, aby sa stalo toto alebo tamto’. Bohužiaľ, nemáme to úplne vo svojich rukách,” povedal kouč Rotherhamu Paul Warne.

21-ročný Marek Rodák je jasnou jednotkou svojho súčasného klubu a v drese Rotherhamu United z dvadsiatich zápasov vychytal 5-krát čisté konto. Hoci si už pozvánku na reprezentačný zraz A-mužstva vyslúžil, na debut v seniorskom drese ešte čaká.

Marek Rodák
Marek Rodák

Zdroj: Football.london | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.