Slovenskí hokejoví reprezentanti predvádzali na tohtoročných Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji skvelé výkony. Viacerí z nich preto zaujali aj popredné kluby a v prípade jedného z mladíkov je reálne, že sa od budúcej sezóny predstaví v NHL.

Martin Fehérváry patrí aktuálne medzi najväčšie talenty slovenského hokeja. Už v tak mladom veku absolvoval svoje druhé Majstrovstvá sveta v hokeji medzi dospelými. Premiérovo sa totiž na seniorskom šampionáte predstavil minulý rok v Dánsku. Stále len 19-ročný obranca hrá s veľkým prehľadom a patrí medzi opory našej reprezentácie, k čomu mu určite pomohlo aj to, že už viacero rokov pôsobí v kvalitných švédskych súťažiach.

Tento ročník oblieka dres HV 71 v najvyššej švédskej lige SHL, čo neuniklo pozornosti tímu Washington Capitals, ktorý Slováka minulý rok draftoval v druhom kole zo 46. miesta. Fehérváry sa len nedávno priznal, že dostal pozvánku do špeciálneho rozvojového kempu pre mladé talenty, ktorý sa bude konať približne na konci júna, no už teraz vie, že sa objaví aj na hlavnom predsezónnom kempe. Ak svojimi výkonmi vedenie klubu z hlavného mesta USA zaujme, tak je reálna aj situácia, že ho od budúcej sezóny budeme vidieť v tíme po boku takej hviezdy, akou je napríklad kapitán Capitals Alexander Ovečkin. Držíme palce!

Zdroj: Sport.sk | Foto: Twitter, Facebook