Juniorské majstrovstvá sveta v hokeji hráčov do 20 rokov sú v plnom prúde. Naši reprezentanti po debakli s Kanadou dokázali “vstať z mrtvých” a výhra s Američanmi ich naštartovala k oveľa lepším výkonom. Výhra nad Dánskom v pomere 5:1 bola pekným spečatením postupu.

Prvý zápas odkryl asi všetky naše slabiny. Hlavne smerom dopredu to bolo strašné. Dvadsať streleckých pokusov na súperovu bránu hovorí za všetko. Snáď jediným svetlým ofenzívnym javom v zápase proti Kanade bol rodák z Holiča Marián Studenič. Talentovaný hokejista draftovaný New Jersey Devils v 5.kole zo 143. miesta lietal po ľade, a patril k jedným z mála hráčov v našom tíme, ktorý Kanaďanom nielen že rýchlostne stíhal, ale v určitých momentoch ich dokonca aj predčil.

Bolo radosť pozerať na jeho “rýchlokorčuľovanie”, ktorým tak trochu pripomínal dvoch hviezdnych slovenských Mariánov a síce Hossu a Gáborika. Hráč s “devätnástkou” na chrbte, na seba v tejto sezóne začína strhávať čoraz väčšiu pozornosť. Nahovára tomu aj jeho tohtosezónna produktivita v kanadskej OHL, kde si s 30 bodmi už dokázal vyrovnať minulosezónne maximum.

 

V zápase proti Amerike to bol práve on, kto v 1.tretine po peknej individuálnej akcii popri mantineli naštartoval našich k parádnej ofenzívnej naháňačke. V nej ťahali za kratší koniec na radosť celého Slovenska obhajcovia majstrovského titulu. Ofenzívne eso trénera Ernesta Bokroša zahodilo dve obrovské príležitosti. Zodpovednosť na seba zobrali dvojgólový Krivošík a strelec excelentného rozhodujúceho gólu Samuel Buček.

Americkí hráči budú ešte dlho rozdýchavať Bučekov kolotoč. Nočné mory budu mať azda až do nového roku. V dvoch amerických góloch bol negatívne namočený už spomínaný “rýchlokorčuliar“ Studenič, keď pri prvom góle netrafil v okolí našej striedačky amerického hráča a práve to bol zárodok akcie pri vyrovnávajúcom góle na 1:1. Pri druhom americkom góle mal Studenič v našej obrannej tretine jasný puk na hokejke, ale kvôli opustenej hokejke ho stratil a Američania z toho vyťažili maximum.

Marián sa musí takýmto chybičkám vyvarovať, aby zástupcovia z New Jersey nemuseli ľutovať svoju voľbu draftu z roku 2017. Každopádne, Studenič je obrovský talent slovenského hokeja, čomu nasvedčuje aj jeho skorý štart v našej najvyššej súťaží, v ktorej si odkrútil debut už ako 16-ročný. My veríme, že aj na tomto šampionáte, na ktorom zatiaľ stále čaká na prvý bod a možno niekedy aj v seniorskej reprezentácii, nám ešte predvedie svoj obrovský ofenzívny talent.

Zdroj: Sportovymagazin.sk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.