PSG ako jeden z najbohatších klubov sveta stále nedokázalo vyhrať Ligu Majstrov, no v uplynulej sezóne sa na rozdiel od predošlých skorších zlyhaní dostalo až do samotného finále. Tam hralo rovnocennú partiu s Bayernu, no prehralo 0:1. O pár dní sa rozbehnú jarné boje, no francúzskeho giganta naďalej sužujú problémy.

Hoci PSG má v súčasnosti dosť široký káder a Mauricio Pochettino, ktorý ho prednedávnom prevzal, nemôže v žiadnom prípade vyplakávať. Avšak pravdou je aj to, že od začiatku ročníka snáď PSG nezažilo zápas, v ktorom by mu kvôli zraneniam, kartovým trestom alebo karanténam, nechýbalo minimálne päť či sedem hráčov.

Tentokrát vedenie PSG oficiálne potvrdilo, že na niekoľko týždňov vypadne zo zostavy skúsený Ángel di María, jedna z najväčších hviezd klubu. Na vine je svalové zranenie. Nielenže tak bude chýbať svojmu klubu v najbližších kolách Ligue 1, kde je nečakane PSG až tretie, ale predovšetkým vynechá otvárací duel osemfinále Ligy Majstrov na pôde FC Barcelony. Fanúšikovia tak musia veriť, že dovtedy ostanú v poriadku aspoň Neymar, Icardi a Mbappé. Napríklad v predošlom zápase chýbali Navas, Diallo, Dagba, Bernat či Herrera.

Mimochodom, bude sa jednať o vôbec prvú konfrontáciu týchto súperov od marca 2017, keď Barcelona na Camp Nou vyhrala 6:1 a senzačne vyradila PSG po úvodnej prehre 4:0. Len dodáme, že v súčasnosti, keď Barcelona naberá formu, už nie je PSG takým favoritom, akým bol v čase žrebu.

Zdroj: Goal.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter