Paris Saint-Germain je zrejme najbohatším futbalovým klubom sveta, čo je aj dôvodom, prečo si môže dovoliť platiť Neymara, Mbappého, di Maríu, predtým aj Silvu, Ibrahimovića, Cavaniho a ďalších zvučných hráčov. Najnovšie špekulácie, ktoré majú ale viacero racionálnych podkladov, spájajú tento klub s ďalším fantastickým futbalistom.

Podľa anglických médií by mohol PSG posilniť po sezóne argentínsky snajper Sergio Aguero. Ten zaznamenal od roku 2005 na profesionálnej úrovni už 421 presných zásahov, s 256 gólmi od leta 2011 je najlepším strelcom histórie Manchestru City a predtým žiaril napríklad aj v Atléticu Madrid.

32-ročný útočník má avšak zmluvu so Citizens platnú len do júna a následne bude voľným hráčom. Teda, ak nepredĺži kontrakt. A práve k tomu sa podľa The Sun neschyľuje, pretože jeho približne 13-miliónovy ročný plat má byť až príliš vysoký na to, aby ho anglický gigant aj naďalej vyplácal.

sergio aguero

A prečo práve možný presun do PSG? No, je to azda jediný klub, ktorý by si mohol dovoliť a bol by ochotný platiť hviezdnemu útočníkovi podobný plat aj v ďalšom roku (ďalších rokoch). Po ďalšie, PSG by sa určite takáto gólová mašina hodila, pričom by mohol nahradiť di Maríu, ktorý je síce krídelník, ale taktiež mu po sezóne skončí zmluva.

A v neposlednom rade by mohla zavážiť aj skutočnosť, že PSG od januára vedie jeho krajan Mauricio Pochettino, ktorý Aguera veľmi dobre pozná z Premier League, kde bol neraz nočnou morou jeho Tottenhamu. Každopádne, o Aguera by sa mohlo zaujímať viacero klubov a bude aj na ňom samotnom, či bude ochotný ísť v Anglicku s platom dolu alebo sa rozhodne vyskúšať novú výzvu.

>ZADARMO SA V LETE USKUTOČNÍ AJ ĎALŠÍ VEĽKÝ PRESTUP<

Zdroj: Transfermarkt.com, TheSun.co.uk, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter