USA je človek skôr spojí s basketbalom, hokejom či ďalšími športami, no nutno povedať, že aj vo futbale má nespochybniteľnú kvalitu. Nikoho neprekvapí, ak súčasná veľmi nádejná generácia Američanov dokáže na domácich MS v roku 2026 dokráčať na prah medailových pozícií.

Pulisic, Reyna, Aaronson, Dest, McKennie či Weah sú len niekoľkými veľmi kvalitnými mladými hráči z USA, o ktorých ešte môžeme veľmi veľa počuť. Rovnako tak aj MLS sa mení. Už to nie je len súťaž, ktorú hrajú priemerní americkí hráči a veteráni z Európy.

Dobrým príkladom je aj stále len 19-ročný Jhon Durán. Toho kúpil z rodnej Kolumbie Chicago v januári 2022 za 1,7 milióna eur. Naprieč všetkými súťažami odohral za rok mladý útočník z Kolumbie 30 zápasov a zaznamenal 8 gólov a 5 asistencií.

Jeho potenciál je ale zrejme oveľa vyšší. Aspoň to teda vyplýva z kroku Aston Villy. Aktuálne 11. tím Premier League ho totižto kúpil za viac ako 16 miliónov eur a urobil z neho druhého najdrahšieho odchádzajúceho futbalistu z MLS. Viac stál len Miguel Almirón, ktorého získal Newcastle pred štyrmi rokmi za 24 miliónov.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Twitter