Leicester City vypadol vo štvrtok z Európskej ligy UEFA po domácej prehre s českým majstrom Slaviou Praha. Cez víkend si tak zverenci Brendana Rodgersa chceli napraviť chuť proti londýnskemu Arsenalu. To sa im však nepodarilo a v médiách začala kolovať otázka či líškam opäť nedochádza para.

V uplynulej sezóne ušla tímu zo stredného Anglicka miestenka v Lige majstrov len o chlp. V poslednom kole ich napokon v konečnej tabuľke predbehla Chelsea aj Manchester United. Leicester tak skončil na piatom mieste a kvalifikoval sa priamo do skupinovej fázy európskej futbalovej súťaže číslo dva. Mnoho odborníkov vidí medzi touto a minulou sezónou v podaní líšok paralelu. Výborný úvod, pokles formy po novom roku a napokon z možného boja o titul len boj o prvú štvorku.

Vardy do Atlética?

Ďalším dôvodom, prečo sa Leicestru nedarí, je určite množstvo zranení kľúčových hráčov a nedostatočná kvalita v šírke kádru. Ku kľúčovým menám, ktoré momentálne nie sú k dispozícii, sa cez víkend pridali aj stopér Jonny Evans a mladý krídelník Harvey Barnes. Práve Barnes v tejto sezóne exceluje, keď si v lige doposiaľ pripísal deväť gólov, čo je v Premier League jeho maximum. Kľúčovým článkom tímu je jednoznačne James Maddison. Kreatívny stredopoliar sa zranil minulý víkend pri víťazstve vo Villa Parku v Birminghame.

Ďalším mladíkom na marodke je James Justin. Ten sa po odchode Bena Chilwella rýchlo adaptoval na ľavom kraji obrany i keď je to pre neho cez nohu. V tejto sezóne sa ukazovala vo veľmi dobrom svetle aj 19-ročná francúzska letná posila zo Saint-Étiene Wesley Fofana. Ten vytvoril údernú stopérsku dvojicu práve so skúseným Jonnym Evansom, čo pomohlo Leicestru dostať sa na pár dní aj na čelo tabuľky. Ďalšími hráčmi, ktorý momentálne chýbajú Brendanovi RodgersoviDennis Praet, Ayoze Pérez a Wes Morgan.

S množstvom zranení kľúčových hráčov sa môže zdať, že Leicestru opäť ujde miestenka v najprestížnejšej klubovej súťaži na svete. Rodgersovci však už niekoľkokrát ukázali svoju mentálnu silu a dokázali sa popasovať aj s nepriazňou osudu.

Foto: Twitter