Lionel Messi sa v PSG zatiaľ nedokázal výraznejšie presadiť. Momentálne je na míle ďaleko od svojej hviezdnej formy z Barcelony. Dôvodov má byť hneď niekoľko. Šušká sa, že tým najväčším má byť tréner Pochettino, ktorý Messimu nedopraje toľko voľnosti na ihrisku, akú mal počas pôsobenia v FCB.

Lionel Messi momentálne ďaleko zaostáva za očakávaniami. V doterajších dvanástich zápasoch za PSG strelil 4 góly a na 3 prihral. Zdá sa teda, že aklimatizácia v novom pôsobisku nenabrala taký rýchly spád, ako by fanúšikovia čakali. Médiá špekulujú, čo môže byť za Messiho trápením, no teraz verejne prehovoril jeho veľký kamarát Luis Suárez.

„Môj vzťah s Leom ostal neporušený a naďalej spolu komunikujeme každý deň. Snažíme sa nehovoriť o očakávaniach, ktoré nás, sprevádzajú. Skôr hovoríme o zápasoch, o našich rodinách,“ rozrozprával sa útočník Atlética Madrid pre TNT Sports. „Leo mi však povedal, že keď hral v mraze, mal veľké bolesti. Predovšetkým to bolo zo snehu. Ešte si musí zvyknúť na chlad, to je jasné,“ vyjadril sa Suárez.

Na prvý pohľad sa to možno nezdá, ale španielska teplá klíma rozhodne sedela Juhoameričanovi oveľa viac, než tá vo Francúzsku. Uvidíme teda, či Messiho krivka výkonnosti bude v týchto mesiacoch klesať alebo sa jeho telo prispôsobí. Pravdou však je, že doteraz veľká zima vo Francúzsku nepanovala, takže jej vplyv na Argentínčanove výkony bol minimálny.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Instagram/luissuarez9, Instagram/psg