Vedenie Barcelony sa pokúša využiť možnosti získať jedného útočníka vďaka výnimke, ktorú umožňujú pravidlá La Ligy. Ousmáné Dembélé definitívne nenastúpi do konca sezóny do žiadneho zápasu, dlhodobo je mimo aj Luis Suárez. Kto napokon posilní slávny veľkoklub?

Podľa denníku Marca poslal katalánsky gigant 15-miliónovú ponuku za kanoniera Betisu Lorena Moróna. 26-ročný španielsky útočník prišiel do sevillského celku v roku 2015, no rozohrával sa v B-tíme. Za A-tím naskočil zatiaľ 85 krát a zaznamenal 25 gólov. Práve v aktuálnej sezóne sa mu však darí najviac.

Spomínaná ponuka sa však podľa zdrojov spomínaného denníka zdá byť neprijateľná. Betis má totižto v klube aktuálne len dvoch klasických hrotových útočníkov a práve Loren Morón je momentálne jednotkou na tomto poste. Jeho výkupná klauzula je však nastavená až na 40 miliónov eur, čo je o 166 percent viac, ako je údajne Barcelona ochotná v túto chvíľu zaplatiť. Či napokon dôjde k nejakej dohode, ostáva otvorenou otázkou. Zaplatiť totižto tak vysokú sumu za hráča, ktorý po dobrom štarte sezóny strelecky vyhasol (naposledy sa v La Lige presadil ešte 10. novembra), by bolo nerozumné. Ak nie, obhajca titulu bude musieť hľadať niekoho ďalšieho, čo je oveľa väčší problém, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter