Z Barcelony až do arabskej púšte. Takéto prípady nie sú ničím výnimočným. V minulosti sme písali o tŕnistej kariérnej ceste Alexa Songa, ktorý taktiež skončil vo futbalovo netradičnej krajine a to Somálsku. Teraz sa podobný prípad stal ďalšiemu bývalému hráčovi FCB.

Až 7 rokov strávil Jeffren Suárez v Barcelone, ktorá ho priviedla do klubu v roku 2004 z mládežníckeho klubu Tenerife. Za Barcu však toho veľa neodohral – 34 zápasov vo všetkých súťažiach, v ktorých strelil 3 góly, ku ktorým pridal 3 asistencie. Na jeden z tých troch gólov však nikdy nezabudne. Bolo to v slávnom El Clásicu, v ktorom Barcelona zničila Mourinhov Real pomerom 5-0. Jeffren vtedy skóroval v 91. minúte a uzavrel skóre duelu, ktorý sa odohral 29.11. 2010.

Lenže o necelý rok na to už bol rodák z Venezuely hráčom Sportingu Lisabon, ktorý ho kúpil z Barcelony za 3,75 milióna eur. V Portugalsku pôsobil do roku 2014, potom sa zadarmo vrátil do La Ligy v drese Realu Valladolid. V lete 2015 však odišiel do belgického Eupenu, taktiež zadarmo, kde sa zdržal 2 roky, aby opäť zadarmo prestúpil do švajčiarskeho Grasshoppers Zürich.

Po ďalších dvoch rokoch odišiel na Cyprus do AEK Larnaka, kde však skončil už po polroku. 10. februára 2020 sa upísal chorvátskemu Slavenu Belupo a 28. januára 2021 prestúpil, ako inak – zadarmo do druhej ligy v Spojených Arabských Emirátoch. 33-ročný ofenzívny záložník podpísal s klubom Al-Dhaid, ktorý sa nachádza na poslednom mieste Divízie 1. Jeffren si teda záver kariéry vychutná v horúcich Emirátoch.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter