Útočník vo veku 36 rokov by už mal pomýšľať na koniec kariéry. Nie všetci však chcú svoju hráčsku kapitolu futbalistu ukončiť predčasne. Majster sveta s Nemeckom na Majstrovstvách sveta v Brazílii 2014 sa teraz rozhodol pre naoko čudný prestup.

Poľská liga zvýši svoju kvalitu, v budúcej sezóne v nej totiž bude pôsobiť hráč zvučného mena. Lukas Podolski sa rozhodol prestúpiť do Górnika Zabrze, ktorý považuje za klub svojho srdca. 36-ročný útočník podpísal zmluvu s poľským celkom do roku 2022. V Ekstraklase nastúpi proti početnému množstvu slovenských reprezentantov, v Górniku však nepôsobí nijaký náš hráč.

Podolski pôsobil počas svojej kariéry v Kolíne, Bayerne, Arsenale, Interi, Galatasarayi, v roku 2017 sa na 3 sezóny porúčal do exotického Japonska, kde hral za Visel Kobe. Po tomto angažmáne sa vrátil do Turecka, aby obliekal dres Antalyasporu. Hráč s trhovou hodnotu 400 000 eur prestupuje do Zabrze ako voľný hráč. S reprezentáciou Nemecka, za ktorú odohral dovedna 130 zápasov, vyhral Majstrovstvá sveta v Brazílií 2014.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter