Počas prestupového obdobia sa často zrodia aj na prvý pohľad čudné prestupy. Jeden taký sa týkal slovenského záložníka a odchovanca MŠK Žilina. Ján Bernát odišiel na hosťovanie s možnosťou nákupu do druhej belgickej ligy, kde hráva za Westerlo.

20-ročný slovenský ofenzívny záložník bol žiadanou persónou zo strany belgického klubu a už po štyroch odohraných zápasoch je jasné, že tento ťah sa Westerlo jednoznačne vyplatil. V nedeľu večer totiž Bernát strelil ďalší gól a dopomohol svojmu tímu poraziť favorita z Waasland-Beverenu pomerom 2-0. Rodák z Prešova zvyšoval skóre stretnutia v 45. minúte po prihrávke Kyana Vaesena.

Bernát je v Belgicku gólovo produktívny, v štyroch zápasoch sa presadil už trikrát a je najlepším strelcom svojho klubu – strelil takmer polovicu všetkých gólov Westerlo. Slovákov klub sa po štyroch kolách vyhrieva na prvom mieste so skóre 7-2 a desiatimi bodmi, cieľom je samozrejme postup do najvyššej súťaže. Zatiaľ to Westerlu šľape, sme radi, že aj s obrovským slovenským prispením.

bernát

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/janbernat_