zappacosta chelsea odchod

Obrana Chelsea nie je v tejto sezóne v najlepšej forme. Niežeby dostávali neuveriteľné množstvo gólov, no Kourt Zouma, Andreas Christensen a César Azpilicueta robia veľa pozičných chýb. Klub už opustili stopéri David Luiz aj Gary Cahill a teraz sa k ním pripája ďalšie skúsené meno.

Hoci za Chelsea odohral od svojho príchodu v roku 2017 z FC Turín len 52 zápasov, možno by sa Lampardovi mohol v tejto sezóne ešte zísť. Pravý obranca Davide Zappacosta oficiálne odchádza na polročné hosťovanie do AS Rím. Je to vcelku zaujímavý obchod keďže polročné hosťovania sú v dnešnom futbale raritou čo sa týka ich dohodnutia v letnom prestupovom období. Zväčša sa takéto “hosťovačky” konajú v januárovom transferovom okne z dôvodov, že sa hráč v klube nechytí, rapídne mu klesne forma alebo dostáva málo priestoru v jeho domovskom tíme. Hosťovanie 27-ročného Taliana však skrýva aj ďalšie menšie prekvapenia.

Predtým ako oficiálne odišiel na hosťovanie do “večného mesta” si bývalý hráč Atalanty Bergamo sadol s vedením londýnskeho klubu za stôl a trochu prekvapujúco predĺžil s “The Blues” zmluvu do roku 2022. Vcelku zvláštna vec, veď za “modrých” odohral v minulej sezóne len 4 zápasy v Premier League. Ďalšia zaujímavá vec je, že Chelsea má v tíme na pozícií pravého obrancu Španiela Azpilicuetu, ktorému bude v prípade potreby kryť chrbát mladučký 19-ročný Reece James, ktorý dosiaľ neokúsil anglickú najvyššiu súťaž. Nuž vedenie Chelsea robí touto dohodou možno veľkú chybu. Aj keď Davide Zappacosta to víta všetkými desiatimi.

Zdroj: Bbc.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter