de ligt juventus zakladna zostava

Ak kúpite novú posilu za veľké peniaze, chcete ju čo najskôr vidieť v ostrom súťažnom dueli. Zjavne nie všade majú takúto potrebu. Svoje o tom bude vedieť povedať nová hviezdna posila Juventusu.

Matthijs de Ligt bol na radare hneď niekoľkých popredných tímov v Európe. Nakoniec ho však ulovil do svojich radov klub z Turína za čiastku 75 miliónov eur. Mladý, perspektívny obranca bol už v Ajaxe veľkým lídrom a staviteľom úspechu v Lige Majstrov minulú sezónu. Samozrejme v Holandsku bol zvyknutý hrávať v základnej zostave, čo však vôbec nemusí byť pravidlom v jeho novom pôsobisku.

Podľa renomovaného talianskeho portálu Calciomercato s odvolaním na svoje zdroje bude 20-ročný stopér figurovať len na lavičke náhradníkov v úvodnom kole talianskej Serie A na ihrisku Parmy. Dôvodom by mali byť nepresvedčivé výkony v prípravnej fáze pred novou sezónou. Očakáva sa teda, že na stopérskej pozícií bude v sobotňajšom dueli figurovať duo Leonardo Bonucci – Giorgio Chiellini. De Ligt si teda s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť na svoj debut počkať. Výkop stretnutia je naplánovaný na 18:00.

de ligt zakladna zostava

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter