Pri Manchestri City sú futbaloví fanúšikovia zvyknutí, že tento klub produkuje predovšetkým mimoriadne drahé nákupy. Len za Haalanda, Grealisha a obrancu Rúbena Diasa utratili Citizens za posledné tri roky sumu 245 miliónov eur. Šialenstvo.

Teraz však pôjde o vskutku netradičný nákup klubu z modrej časti Manchestru. Do City mieri nový brankár, ktorým je Stefan Ortega. Ten je pomerne neznámym hráčom, najmä futbalovým fanúšikom, ktorí nesledujú pravidelne Bundesligu. 29-ročný Nemec pôsobil v posledných 5 rokoch v Arminii Bielefeld, kde podával úchvatné výkony. Teraz mu však končí platnosť zmluvy a so zostupujúcim Bielefeldom sa nedohodol na jeho predĺžení.

Dlhšie sa hovorilo o záujme Bayernu, no ten si napokon udržal Svena Ulreicha. Teraz však má Ortega namierené prekvapivo vysoko a to rovno do Manchestru City. Tam by mal kryť chrbát Edersonovi. Napriek tomu je tento prestup pozoruhodný, keďže Ortega dosiaľ pôsobil len v Bielefelde a Mníchove 1860. Podľa uznávaného novinára Fabrizia Romana sa Ortega už ústne dohodol s City. Naozaj zaujímavý prestup.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Instagram/mancity