Futbalová Liga Majstrov UEFA vie prinášať najrôznejšie príbehy, čo je aj dôvodom, prečo ju toľko fanúšikov doslova miluje. Aktuálne sa nám chýli skupinová fáza ku svojmu koncu a po tom, ako sa hráči FC Barcelony a Benfiky rozišli zmierlivo, je v hre raritná situácia.

Skupinová fáza Ligy Majstrov si skutočne pamätá všeličo. 12-bodový SSC Neapol, ktorý i tak skončil na 3. mieste, Tottenham, ktorý navzdory debaklu 2:7 od Bayernu napokon postúpil do osemfinále či dokonca Zenit Petrohrad postupujúci ďalej len so šiestimi bodmi a skóre 5:9.

Avšak, aktuálny stav v skupine E môže priniesť celkom novú a doposiaľ nevídanú situáciu. Futbalisti FC Barcelony totižto môžu postúpiť z 2. miesta aj navzdory faktu, že strelia v šiestich dueloch len chabé dva góly! Toľko ich majú na konte po piatich zápasoch a teoreticky ďalší nepotrebujú.

Majú totižto sedem bodov (po výsledkoch 1:0, 1:0, 0:0, 0:3, 0:3), zatiaľ čo Benfica je len na piatich. Tá má síce s Barcelonou lepšie vzájomné zápasy, no ak v poslednom kole nedokáže zdolať Dynamo Kyjev, nemôže postúpiť. Naopak, ak lisabonský klub vyhrá, Barce nebude stačiť na postup ani remíza v Mníchove. Ako to celé napokon dopadne?


Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter/FC Barcelona