Cristiano Ronaldo a Lionel Messi, dvaja fenomenálni futbalisti, medzi ktorými panuje športová rivalita, aká v histórii futbalu snáď ani nemá obdoby. Ľudia z nich často robia nepriateľov, avšak tieto špekulácie poprel Cristiano Ronaldo v rozhovore pre televíznu sieť Fox Sports.

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sa predháňajú v počte strelených gólov, v zbieraní individuálnych trofejí či lámaní rekordov už niekoľko rokov. Zatiaľ čo medzi ich fanúšikovskými tábormi panuje miestami až nenávisť, oni sa navzájom rešpektujú. Portugalský kapitán pre argentínsku verziu televízie Fox Sports narovinu popísal vzťah futbalistovi z Barcelony: “Nie som Messiho priateľ, avšak sme profesionáli. Spoločne sme sa za posledných 10 rokov zúčastnili mnohých ceremónií a mám s ním výborný vzťah. Nechodíme spolu na obed, no rešpektujem ho. Je to môj kolega, nie rival. Rivalov z nás robia médiá, ktoré chcú predávať svoje výtlačky a zarábať.”

Historicky najlepší strelec Realu Madrid prezradil aj názor na hru Lionela Messiho: “Sledovať Messiho hru? Samozrejme, že sa mi páči. Rád sledujem hru všetkých dobrých hráčov a on je jedným z nich. Užívam si pohľad na jeho hru.”

“Prečo by som nemal mať rád osobu, ktorá neurobila nič zlé a naopak? Ak sa Messiho spýtajú na Cristiana, vždy o mne hovorí v dobrom. Môj vzťah s ním je srdečný a navzájom sa rešpektujeme,” uzavrel rozhovor o vzťahu s Messim Cristiano Ronaldo. Aj z tohto jasne vyplýva, že rozbroje medzi dvomi zrejme najlepšími futbalistami planéty v žiadnom prípade neexistujú. Tie panujú iba medzi “fanúšikmi”, ktorí tieto slová Cristiana Ronalda budú niesť len veľmi ťažko.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter