Cristiano Ronaldo, netreba ho veľmi predstavovať, každý vie o kom je reč. Tento hviezdny hráč bol svojho času veľmi blízko prestupu do Malagy. Pravda, keď bol ešte tínedžerom. Všimli si ho skauti v sportingskej akadémii a zvažovali kúpu.

“Cristiano bol tým, kým je dnes len v mladšej verzii”, povedal Rincon pre El Desmarque. “Hráč s dôležitou fyzickou silou a perfektnou kopacou technikou. V tom čase som mal prezidentovu dôveru a poveril ma, aby som chodil po veľkých udalostiach po Európe, Amerike alebo Južnej Afrike. Mojou úlohou bolo získať kontakt na troch najlepších hráčov turnaja. Akonáhle sa turnaj skončil, splnil som to, čo som mal. Ďalej som ich sledoval už len od televíznej obrazovky.”

“Ďalší týždeň sme nadviazali kontakt s hráčmi, ich rodinami, aby sme sa stretli s ich agentmi a zistili, či bude možné uzavrieť dohodu. Jedným z tých hráčov bol aj Ronaldo, ktorý v tom čase debutoval za Sporting Lisabon a predložili sme ponuku prostredníctvom Jorgeho Mendesa. Mali sme nejaké peniaze, ale nemohli sme nadmerne investovať. V tom čase sme urobili ponuku za 1,5 milióna eur, hoci hráč mal hodnotu niekde okolo 3,5 milióna eur. Nakoniec sme sa nemohli ďalej pohnúť, pretože sme nedokázali toľko zaplatiť. Koniec koncov, dobrý hráči nie sú drahí, ale jednoducho sme vtedy boli finančne limitovaní,” spomína skaut španielskeho celku.

“Už vtedy disponoval všetkou kvalitou, časom sa len zdokonalil. Neprekvapuje ma na akej úrovni stále dokáže hrať. Konali sme rýchlo. Uplynul mesiac, dva a okamžite debutoval za prvý tím v Manchestri United. Jorge Mendes má veľa skvelých kontaktov, nemohli sme súťažiť s ostatnými. Ferguson, jeho športový otec sa po priateľskom zápase natoľko pobláznil, že predložil ponuku s ktorou bol úspešný. V tom čase to bola tá najlepšia možnosť. Cristiano je jedným z najlepších v celej histórii,” dodáva na záver Rincon.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter