Cristiano Ronaldo patrí už niekoľko rokov medzi najobľúbenejších a zároveň najnenávidenejších futbalistov na celej planéte. Za všetko môže možno jeho trošku privysoké ego, ktoré nevonia každému. Kapitán portugalskej reprezentácie je ale vo vnútri úžasnou ľudskou bytosťou, o čom hovoria aj jeho činy za posledné roky.  

32-ročnému päťnásobnému držiteľovi Zlatej lopty nie je cudzia charitatívna pomoc ľudom, ktorí to najviac potrebujú. Okrem úlohy hlavnej hviezdy v Reale Madrid je zároveň aj veľvyslancom troch organizácií, ktoré pomáhajú ľuďom po celom svete. Jedná sa o organizácie Save the Children, Unicef a World Vision. Okrem pravidelnej finančnej pomoci je taktiež pravidelným darcom krvi.

Najnovšie sa portugalská superstar spojila s talianskym podnikateľom Alessandrom Protom, s ktorým plánuje postaviť detskú nemocnicu v hlavnom meste štátu Čile. Nemocnica by mala byť hotová už v roku 2020, no nebude jedinou.

Táto dvojica je údajne pripravená pokračovať vo veľkorysých činoch a ďalšie detské nemocnice by mohli pribudnúť už v blízkej dobe. Jednať sa však nebude len o Južnú Ameriku, pretože táto dvojica plánuje pomáhať aj v iných mestách a taktiež na iných kontinentoch.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk