Po výhre nad Britániou v pomere 7:1 naše nádeje na postup stále žili. Definitívne však zhasli po včerajšej prehre Nemecka 1:3 proti USA. Zápas proti Britom však môže byť pre náš tím akýmsi mementom do budúcno. Potvrdili to aj tvrdšie slová Craiga Ramsaya.

Kanadský tréner slovenského výberu sa od začiatku svojho pôsobenia pri našej reprezentácii snaží našim hokejistom vštepovať prvky zámorskej hry. Preto bol nespokojný s tým, že akonáhle Slováci viedli v zápase s Britániou vyšším rozdielom, tak sa s pukom až príliš pohrávali:„Už počas prvej tretiny sme prestali strieľať a začali sme si donekonečna prihrávať. Akoby si všetci hráči povedali – skvelé máme náskok, tak sa teraz poďme baviť.”

Ramsay síce pochopiteľne nebol kritický voči vysokek gólovej produktivite mužstva, no nerád vidí, ak má jeho tím počas zápasov slabé chvíle: „Opätovne sme mali výpadky a mali sme aj šťastie. Veľa strát pukov a priveľa zábavnej hry, ktorú nemôžeme predvádzať v zápasoch proti top tímom.” Hráčom musí vraj často prizvukovať, aby si góly vybojovali: „Ide o vyhľadávanie dorážok z odrazených pukov, chodenie pred bránku a streľbu. Hovorím im to minimálne osemkrát počas každej tretiny, päťkrát pred každou tretinou a pred zápasom asi ďalších desaťkrát. A stále to nestačí,” vyhlásil pre SME.

Rodený Kanaďan tvrdí, že skvelým príkladom takéhoto niečoho bol presný zásah Matúša Sukeľa v oslabení, ktorý padol po dorážke Liškovej strely: „Videli ste, aké je to úplne jednoduché. Nie skvelá prihrávka, ale strela a následná dorážka. A všetci môžu byť šťastní,” zhodnotil 68-ročný kormidelník, ktorý tak poodhalil pravdu o slovenskom hokeji a možno aj našej mentalite. Veď koniec koncov to dokumentujú aj slová Libora Hudáčka, ktorý len nedávno prišiel s kontroverzným vyjadrením, za ktoré ho poriadne skritizoval Boris Valábik.

Zdroj: SME.sk | Foto: Instagram/Hockeyslovakia, Facebook