36-ročný fenomén svetového futbalu a kapitán portugalskej reprezentácie Cristiano Ronaldo svoju „genialitu“ dokázal i na EURE 2020, kde dostal Zlatú kopačku určenú pre najlepšieho strelca šampionátu. Jeho trofej ale rozvírila vlnu nespokojnosti, a to aj medzi českými fanúšikmi, ktorí na to majú dôvod.

Najlepším strelcom nebol totižto len Ronaldo, ale aj ich kanonier Patrik Schick. Obaja strelili po päť gólov, avšak v prospech CR7 rozhodla jedna asistencia, ktorú Čech na rozdiel od neho nezaznamenal. Nielen českí fanúšikovia ale v diskusiách tvrdia, že UEFA by mala zmeniť pravidlo a prisúdiť cenu hráčovi, ktorý strelil viac gólov z hry. Naráža sa na tri Ronaldove premenené koputové kopy.

Iní ale nesúhlasia a gól z pokutového kopu považujú za rovnako hodnotný ako ten z priameho kopu, rohového kopu alebo z hry. Gól je proste gól. Nachádzajú sa však aj ďalšie názory, podľa ktorých by mal rozhodnúť v prípade gólovej rovnosti nižší počet odohratých zápasov či minút.

A vy máte v prípade gólovej rovnosti aký názor na ďalšie rozhodujúce kritérium? Ste spokojní s asistenciami alebo by ste zvolili iné „meradlo“?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter