Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo je v tejto sezóne mimo svojej optimálnej formy. V španielskej La Lige zaznamenal počas ôsmich zápasov len jeden gól a tak strelecky biednu sezónu si už azda ani on sám nepamätá. V Lige Majstrov je to však iná pesnička a portugalská hviezda je momentálne  kráľom strelcov so šiestimi gólmi. K prekonaniu svojho vlastného rekordu ale potrebuje ešte aspoň jeden.

Ide o rekord v počte strelených gólov za jeden kalendárny rok. Samozrejme táto štatistika sa berie iba v rámci zápasov Ligy Majstrov. 32-ročný ostrostrelec je momentálne na méte 16 gólov a práve takýto istý počet sa mu podarilo zaznamenať aj pred rokom. Zaujímavosťou je, že v tejto štatistike si drží aj tretiu priečku, keď sa mu pred štyrmi rokmi podarilo dať len o jeden gól menej.

Prvým hráčom, ktorý sa priblížil k tomuto počinu je Lionel Messi, ktorý v rokoch 2012 a 2016 zaznamenal 13 presných zásahov. Cristiano Ronaldo má tak jedinečnú príležitosť si túto štatistiku ešte vylepšiť. K dispozícii sú mu ešte dva zápasy. Jeden sa odohrá už dnes večer na pôde cyperského majstra Apoelu Nikózia o 20:45. Ďalší a zároveň posledný zápas v tomto kalendárnom roku odohrá Real Madrid 6.decembra na domácom štadióne proti Borussii Dortmund.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter