Leto 2021 prinieslo šokujúce prestupy. No ktoré zmeny dresov mohli byť nad všetkými, ak nie tie Ronalda a Messiho, dvoch najväčších futbalistrov ostatných cca 15 rokov, ak nie celej histórie? Avšak, zatiaľ je medzi nimi v sezóne 2021/22 radikálny rodiel.

NÁZOR | Hovoriť o tom, kto bude napokon úspešnejší, je priskoro. Je ešte len začiatok sezóny a obaja naskočili len do troch duelov. Avšak, zatiaľ čo Ronaldo sa presadil zakaždým a strelil už štyri góly, Messi ani jeden. Pravda, portugalský útočník odohral cez 250 minút, argentínsky virtuóz 190 minút. Ich štarty spája aj ďalšia paralela. V Lige Majstrov mali ich tímy schodných súperov, v domácej lige jedného z kategórie slabších a jedného z tých popredných.

Prečo je ale Ronaldo o toľko dominantnejší, zatiaľ čo Messi sa doteraz neúspešne hľadá? Na strane Ronalda je zrejme skutočnosť, že je ofenzívnym lídrom Manchestru United, zatiaľ čo Messimu zdatne sekundujú dve ďalšie výnimočné postavy (Neymar a Mbappé). Okrem toho neabsolvoval kvalifikáčné duely o MS v Južnej Amerike, ale v Európe. Podobne tak aj viac behom leta natrénoval.

momentka z časov ich najväčšej rivality

Avšak, je možné, že za tým rozdielom je iný rozhodujúci faktor? No, je to dosť možné. Aj zo života vieme, že dôležité je nielen byť pripravený alebo mať predpoklady, ale najmä chcieť a robiť niečo so zápalom. A tu môže byť ten zásadný rozdiel. Ronaldo sa vracal do klubu, kde ho pred viac než dekádou mali „za Boha“ a on sám mal odvtedy Man Utd v srdci.

Naopak, Messi toto leto odísť neplánoval, no ak nechcel „skončiť“, musel s ohľadom na okolnosti niekam zamieriť. Pre Paríž mu ale srdce nikdy biť nemusí. A ak niekto nehrá srdcom, býva to citeľné. Ako sme spomínali, možno je to predčasné, ale zatiaľ je celkom jasné, kto je na tom oveľa lepšie. A to netreba zabúdať, že CR7 má o viac než dva roky viac.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter