A je to tu! Prestup, o ktorom sa hovorilo už v lete 2017, sa napokon uskutočnil počas zimného prestupového obdobia. Brazílsky ofenzívny univerzál Philippe Coutinho po štyri a pol roku opúšťa Premier League, kde žiaril v drese Liverpoolu.

FC Barcelona získala tohto futbalistu napokon za 105 miliónov eur s prípadnými ďalšími bonusmi vo výške takmer ďalších štyridsiatich miliónov. 25-ročný Coutinho sa tak stal tretím najdrahším futbalistom všetkých čias. Španielsky gigant si ho v zmluve platnej do júna 2022 poistil výkupnou klauzulou vo výške 400 miliónov eur.

Coutinho odohral za Liverpool 197 súťažných zápasov, v ktorých zaznamenal 54 gólov. Predtým pôsobil aj v Interi Miláno či Espanyole Barcelona, kde bol na polročnom hosťovaní ešte v roku 2012.

Zdroj: Bbc.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.