Thibaut Courtois už viac nie je hráčom londýnskej Chelsea. Spojenie belgickej reprezentačnej jednotky a anglického klubu oficiálne trvalo 7 rokov, z toho však tri roky gólman hosťoval v madridskom Atléticu.

26-ročný gólman sa vracia do Madridu opäť, tentokrát sa však upísal najslávnejšiemu miestnemu klubu Realu. Vedenie “Los Blancos” za neho zaplatilo Chelsea 35 miliónov eur a zaviazalo si ho na 6 rokov.

Fanúšikovia “The Blues” však znášali odchod svojej brankárskej ťažko. A očividne nepomohli ani emotívne slová, ktoré im po svojom odchode venoval. Práve naopak, niektorých priaznivcov Chelsea to vytočilo ešte viac a Thibaut Courtois za svoj list dostal taký náklad, že ho po chvíli zo sociálnych sietí vymazal.

Celé znenie rozlúčkového listu fanúšikom Chelsea

“Ahoj, rodina CFC

Prostredníctvom týchto pár slov by som vám chcel srdečne poďakovať za štyri fantastické roky, ktoré sú za nami. Chelsea FC bude mať v mojom srdci vždy špeciálne miesto.

Mal som iba 19 rokov, keď klub prejavil svoju dôveru v moje schopnosti. Fakt, že ma sleduje taký veľký klub, bol ako splnenie sna. Rozhodnutie poslať ma najprv inam, mi pomohlo vyrásť v brankára, ktorý zapadol do Chelsea.

Keď som sa vrátil, bol som šťastný, že môžem byť súčasťou jedného z najväčších klubov sveta. Splnil som si detský sen hrať v Premier League, preto som veľmi hrdý, že sa nám podarilo vyhrať dva ligové tituly, Ligový pohár a FA Cup.

Veľká vďaka patrí mojim spoluhráčom, technickému personálu, s ktorými som za tie štyri roky zdieľal úspechy a fantastické momenty na ihrisku i mimo neho. Tím by nikdy nebol tak úspešný bez pomoci všetkých tých ostatných členov, ktorí sú oddaní hráčom i klubu, akými sú napríklad lekársky personál, servisní technici a všetci ostatní, ktorým nemôžem osobne poďakovať.

V neposlednom rade by som chcel poďakovať fanúšikom za ich skvelú podporu počas všetkých tých rokov. Dúfam, že chápete, že byť bližšie pri mojich deťoch bolo pre mňa rozhodujúce.

Do budúcnosti vám prajem len to najlepšie.”

Po zverejnení týchto slov sa medzi niektorými fanúšikmi “The Blues” zdvihla vlna nevôle a urážlivé odkazy Courtoisovi na sociálnych sieťach sa len tak kopili. Vyzerali napríklad aj takto:

Courtois na lekárskej prehliadke

Maj sa (emotikon hada)

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.