Tottenham si pod Antoniom Contem v predošlej sezóne vybojoval miestenku do Ligy majstrov, kde si zahrá na jar osemfinále proti AC Milánu. Program SPurs je síce poriadne nabitý, a teda, hráči majú právo na občasný herný výpadok, no v posledných týždňoch je to veľmi kritické.

Fanúšikovia sú poriadne rozčarovaní a možno už duel proti Fulhamu bude pre známeho talianskeho manažéra posledný na severe Londýna. INé zdroje tvrdia, že si ho klub ponechá do konca sezóny. V súčanej dobe je voľných hneď niekoľko trénerov, no stále zvučnejšie sa hovorí o konkrétnom.

Podľa dostupných infromácií už malo vedenie klubu začať rokovať o možnom návrate Mauricia Pochettina, ktorý viedol Tottenham od mája 2014 do novembra 2019, keď ho nahradil José Mourinho. Tottenham pod ním zažil „zlaté obdobie“, v závere však výkonnosť i výsledky boli neuspokojivé. Trofej navzdory dvom finálovým duelom či niekoľkým slušným sezónam v Premier League ale nezískal.

Argentínsky manažér sa stal následne po viac ako ročnej pauze trénerom PSG, s ktorým síce vyhral Ligue 1 a celkovo získal tri trofeje, no v lete 2022 sa s ním klub dohodol na predčasnom ukončení zmluvy.

Zdroj: Getfootballnewsitaly | Foto: Instagram