Poriadne kritizovaný a s veľmi nízkym sebavedomím je v posledných týždňoch Kepa Arrizabalaga. Hrúbka v zápase proti Liverpoolu len podčiarkla jeho brankársky výpadok z formy. Aby toho nebolo málo, Chelsea oficiálne kúpila nového gólmana.

Na odporúčanie Petra Čecha si londýnsky celok zabezpečil služby 28-ročného senegalského reprezentanta Edouarda Mendyho. Ten prišiel do Chelsea za 24 miliónov eur a pravdepodobne zosadí z postu brankárskej jednotky spomínaného Kepu, ktorého The Blues kúpili za 80 miliónov eur z Bilbaa, čím ho spravili najdrahším brankárom sveta. Jeho výkony sú však chabé a v poslednej sezóne patril štatisticky k najhorším gólmanom celej Premier League.

Chelsea má teraz s Kepom plán. Predať by sa im ho neoplatilo a asi nijaký klub na svete by nebol ochotný za neho položiť na stôl čo i len 30 miliónov eur. Chelsea preto nechce byť v strate. Takže nemôže ho nechať teraz na lavičke, pretože s tým by nebol spokojný ani Kepa a plus by mu klesala trhová hodnota. Preto sa vedenie rozhodlo, že ho pošle na hosťovanie, čo je vlastne najlogickejší krok. Zmluvu má na Stamford Bridge do roku 2025. Záujemcovia by sa mali hlásiť predovšetkým zo Španielska. Valencia by mala byť momentálne tým najvážnejším.

kepa arrizabalaga

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter