16-ročný chalan v ostrom dueli Ligy Majstrov? V novej sezóne možno nič nemožné! Meno Youssoufa Moukoko je potrebné registrovať už odteraz, pretože ak sa pozrieme ako 15-ročný chlapec ničí už teraz o pár rokov starších protihráčov, čo bude robiť až dorazí na profi scénu?

Chcelo by to nejaké štatistiky, čo poviete? 14-ročný Moukoko odohral v kategórií U17 28 zápasov, v ktorých strelil 50 gólov. Celkovo odohral za Dortmund U17 86 zápasov, v ktorých strelil 134 gólov a ešte na 27 aj prihral, pričom si treba uvedomiť, že čelil o dva až tri roky starším súperom. V tíme do 19 rokov, v ktorom hrá momentálne, zaznamenal Moukoko 40 gólov a 10 asistencií v 23 dueloch. Totálne šialenstvo, čo poviete?

moukoko

Kvôli nemu dokonca zmenili v Bundeslige minimálny vekový limit na 16 rokov, čo v praxi znamená, že od 20. novembra bude môcť rodák z Kamerunu nastúpiť na zápas nemeckej najvyššej súťaže. 21.11 na ihrisku Herthy bude môcť teda zaznamenať svoj debut, no to sa netýka len Bundesligy. Rekord môže prepísať aj v Lige Majstrov. Ten doterajší za najmladšieho hráča, ktorý kedy nastúpil do zápasu najprestížnejšej európskej súťaže drží Celestine Babayaro, ktorý za Anderlecht nastúpil vo veku 16 rokov a 87 dní.

V Dortmunde s Moukokom do budúcna počítajú a športový riaditeľ Michael Zorc potvrdil, že momentálne 15-ročný útočník bude figurovať v širšej nominácií na súpiske pre Ligu Majstrov. 24. novembra v zápase proti Club Brugge teda bude môcť prepísať históriu, ak ho Favre zoberie aspoň na lavičku. Ak nie, príležitosť bude mať ešte 2. a 8. decembra v zápasoch proti Laziu, resp. Zenitu Petrohrad.

moukoko

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter