Milióny futbalistov, tínedžerov či obyčajných ľudí by dalo čokoľvek za to, aby sa im splnil sen a mohli hrať za svoj milovaný klub Manchester United. Jeden mladík ale ponuku anglického giganta odmietol.

Asi len málokto pozná meno Oliver Gill, ale fanúšikom “Červených diablov” by malo byť toto meno dobre známe. Tento obranca bol synom jedného z predstaviteľov vedenia United a pôsobil v mládežníckom tíme. Nikdy ale za Manchester nenastúpil, hoci sa párkrát dostal až na lavičku. Po tom, čo si nevynútil miesto v prvom tíme, nasledovalo hosťovanie v Bradford City. V lete 2011 Gill odmietol podpis zmluvy s Manchestrom United a išiel študovať ekonomiku na Univerzitu v Durnhame.

Oliver Gill počas stretnutia Ligy majstrov s Wolfsburgom v roku 2009 sedel na lavičke.

Chlapík, ktorý mohol hrávať pred 76-tisíc fanúšikmi každý týždeň, bojovať o najväčšie trofeje a zarábať vysnívané peniaze, má teraz 27 rokov a pracuje v spoločnosti, ktorá sa zaoberá poistením. Jeho pozícia môže zahŕňať až 12 hodinové smeny v kancelárii. Ak by ste mu teraz dali na výber, tak by pravdepodobne zvolil podpis futbalovej zmluvy. Sám ale tvrdí, že by sa zachoval rovnako.

“Niekedy to trochu ľutujem, keď teraz pracujem dlho, ale nie až tak veľmi. Vedel som, kde sú moje limity a že nedosiahnem level, ktorý som chcel. Hrať v nižších ligách by sa mi nepáčilo a preto som sa takto rozhodol. Pre mňa to bolo správne rozhodnutie.” Čo hovoríte na tento príbeh a ako by ste sa zachovali vy?

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Facebook, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Flash
Prináša športové novinky rýchlosťou blesku! Kvôli obľúbenému športu odletel až do kolísky hokeja, aby tam prežil doposiaľ najväčšie dobrodružstvo a zároveň si vychutnal množstvo zápasov z najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.